Tomasz Kubik - Specjalista Anestezjologii I Intensywnej Terapii

 

Ukończył wydział lekarski warszawskiej Akademii Medycznej w 1998 roku. Od zawsze pracował w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Akademii Medycznej) w II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie po 6 latach uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Przez kilkanaście lat nabywał doświadczenie zawodowe w znieczulaniu dorosłych i dzieci odbywając różne staże specjalizacyjne i certyfikowane kursy w Polsce i Europie. Wciąż pracuje w szpitalu klinicznym znieczulając pacjentów do dużych zabiegów operacyjnych w chirurgii ogólnej, onkologicznej, naczyniowej i transplantacyjnej, także w neurochirurgii i laryngologii, prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami i młodymi lekarzami. Przez wiele lat udzielał pomocy w zespołach reanimacyjnych pogotowia ratunkowego i szpitalnym oddziale ratunkowym.

Od 2004 roku samodzielnie rozwija własną, specjalistyczną praktykę lekarską w anestezjologii. Znieczula pacjentów w kilkudziesięciu renomowanych klinikach stomatologicznych aglomeracji warszawskiej, współpracując też z klinikami urologicznymi i plastycznymi.

Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie pozwoliły wypracować najlepszy sposób przeprowadzenia znieczulenia ogólnego - specjalnie dobrany do warunków ambulatoryjnych, kiedy tylko narkoza daje możliwość skutecznego leczenia. Oferuje bezpieczne znieczulenie ogólne stosując nowoczesne metody anestezjologiczne i kompaktowy sprzęt spełniający odpowiednie standardy, który dziś wykorzystujemy do pracy w gabinecie.

Medycyna potrafi zwykle w pełni pokonać ból związany z wykonywanymi zabiegami, ale opanowywanie lęku pacjentów nadal stanowi istotny problem, szczególnie u dzieci. Często jest przyczyną niepowodzenia całej planowanej terapii.

Pacjent ma pełne prawo do nowoczesnego leczenia stomatologicznego bez bólu i niepotrzebnego stresu.