Cyfrowe projektowanie uśmiechu - DSD

W naszej klinice cyfrowym projektowaniem uśmiechu zajmuje się:


Cyfrowe projektowanie uśmiechu - DSD

Digital Smile Design pozwala na cyfrowe projektowanie nowego i pięknego uśmiechu. Metoda ta jest niezwykle innowacyjna, ponieważ umożliwia pacjentowi zobaczenie efektów leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem.

  • Na początku lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, dotyczący jego oczekiwań w związku z mającym powstać uśmiechem.
  • Kolejnym krokiem jest wykonanie serii zdjęć, które pozwalają przeanalizować estetykę twarzy pacjenta, jego fizyczne cechy oraz dobrać pod tym kątem jak najlepiej dopasowany uśmiech.
  • Następnie wykonuje się cyfrowy skan zębów, potrzebny do zaplanowania szczegółowej drogi leczenia.
  • W kolejnym etapie powstaje komputerowa symulacja nowego uśmiechu, pacjent może w tym momencie wnosić swoje sugestie i życzenia.
  • Później za pomocą specjalnych programów nowy uśmiech wprowadza się na rzeczywistą fotografię pacjenta.
  • Tak stworzony model trafia następnie do pracowni protetycznej, gdzie jest wykonywany.
  • Nowe zęby będą wyglądały jak naturalne – a dzięki DSD zostaną idealnie dopasowane do kształtu naszej twarzy.
  • Technologia Digital Smile Design może być wykorzystana podczas projektowania licówek, przedłużaniu zębów, korekcji linii uśmiechu, projektowania protez oraz w planowaniu leczenia implantologicznego.
  • DSD to innowacyjne rozwiązanie w stomatologii, pozwalające spełnić marzenia o pięknym uśmiechu. Dzięki cyfrowemu projektowi każdy pacjent jeszcze przed rozpoczęciem leczenia może zobaczyć, jak wygląda w nowym uśmiechu.

 

Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD

 

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.