Diagnostyka RTG - Akademia Dentystów

 

Prawidłowa diagnostyka jest podstawą skutecznego leczenia. Diagnostyka RTG pozwala znaleźć przyczynę dolegliwości oraz prawidłowo przeprowadzić zabieg stomatologiczny. Posiadamy własną, w pełni wyposażoną pracownię RTG gdzie mogą Państwo wykonać wiele rodzajów zdjęć diagnostycznych. To nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala wykryć nieprawidłowości poszczególnych zębów, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz kości twarzoczaszki.

Wyróżnia nas kompleksowa diagnostyka na miejscu, bez zbędnego oczekiwania na badanie!

Świadczymy diagnostykę z wykorzystaniem najnowszych technologii, min. Aparatu do zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych i tomograficznych Pax-i 3D SMART. Jedyny na rynku system zdolny wykonać jednym skanem badanie 2D i 3D jednocześnie. Rewolucyjne funkcje dostarczają szeroką gamę opcji obrazowania zgodnie z diagnostycznymi potrzebami użytkownika.

Dzięki zdjęciom z takiego aparatu dokładnie i czytelnie będziemy mogli ocenić ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo - żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Zdjęcie jest całkowicie bezpieczne dla Pacjenta ze względu na bardzo małą dawkę promieniowania.

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.