Periodontologia

 

Periodontologia zajmuje się chorobami przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Leczenie przyzębia to przede wszystkim profilaktyka i właściwa higiena (prawidłowe szczotkowanie, a także usuwanie osadu i kamienia nazębnego).

 

W naszej klinice leczeniem periodontologicznym zajmuje się:

 

lek. dent. Sebastian Wojtasiak

 

 

Na pierwszej wizycie periodontologicznej lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, badanie kliniczne oraz ewentualnie zleca bardziej szczegółowe badania dodatkowe takie jak RTG oraz morfologię krwi z rozmazem i poziomem glukozy.

 

Plan leczenia jest zawsze indywidualny i dopasowany do każdego pacjenta, zaprojektowany na podstawie wywiadu oraz badań.Główną przyczyną zapalenia przyzębia są bakterie płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, które gromadzą się na powierzchni zębów. Nieregularne oczyszczanie osadu ma niszczący wpływ na tkanki przyzębia.Przyczynami chorób przyzębia może być nadmierne spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, bakteryjna płytka nazębna spowodowana złą higieną jamy ustnej, złe odżywianie, stres, uwarunkowania genetyczne, wadliwe wypełnienia oraz nieprawidłowa dieta.

 


 

Stosowane przez nas metody leczenia obejmują:

 

  • usuwanie osadu i kamienia nazębnego,
  • szynowanie rozchwianych zębów za pomocą włókna szklanego,
  • nowoczesne metody odbudowy sterowanej regeneracji kości preparatami kościo-zastępczymi.

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.