Periodontologia

 

Periodontologia zajmuje się chorobami przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Leczenie przyzębia to przede wszystkim profilaktyka i właściwa higiena (prawidłowe szczotkowanie, a także usuwanie osadu i kamienia nazębnego).

 

W naszej klinice leczeniem periodontologicznym zajmuje się:

 

dr Sebastian Wojtasiak

 

 

Na pierwszej wizycie periodontologicznej lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, badanie kliniczne oraz ewentualnie zleca bardziej szczegółowe badania dodatkowe takie jak RTG oraz morfologię krwi z rozmazem i poziomem glukozy.

 

Plan leczenia jest zawsze indywidualny i dopasowany do każdego pacjenta, zaprojektowany na podstawie wywiadu oraz badań.Główną przyczyną zapalenia przyzębia są bakterie płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, które gromadzą się na powierzchni zębów. Nieregularne oczyszczanie osadu ma niszczący wpływ na tkanki przyzębia.Przyczynami chorób przyzębia może być nadmierne spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, bakteryjna płytka nazębna spowodowana złą higieną jamy ustnej, złe odżywianie, stres, uwarunkowania genetyczne, wadliwe wypełnienia oraz nieprawidłowa dieta.

 


 

Stosowane przez nas metody leczenia obejmują:

 

  • usuwanie osadu i kamienia nazębnego,
  • szynowanie rozchwianych zębów za pomocą włókna szklanego,
  • nowoczesne metody odbudowy sterowanej regeneracji kości preparatami kościo-zastępczymi.