Profilaktyka i leczenie - Akademia Dentystów

W naszej klinice profilaktyką i leczeniem zajmuje się:

higienistka Katarzyna Szewczyk - Wierzbicka

higienistka Ewa Orłowska

 

 

Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Stosowanie się do jej zasad pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości.

Z zakresu profilaktyki proponujemy:

  • usuwanie osadu i kamienia nazębnego
  • piaskowanie
  • lakierowanie zębów
  • instruktaż higieny jamy ustnej
  • lakowanie zębów

Usuwanie osady i kamienia nazębnego, czyli scaling polega na przyłożeniu końcówki ultradźwiękowej w miejsce gdzie występuje kamień, pod wpływem drgań dochodzi do rozbicia i oderwania złogów. Nie usunięty kamień uszkadza dziąsła powodując ich krwawienie, obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych. Przyczynia się również do procesów zaniku kości, co finalnie prowadzi do rozwinięcia się choroby zwanej paradontozą,  stopniowego rozchwiania zębów i niestety do ich utraty.

 

Piaskowanie zębów przeprowadza się za pomocą piaskarki stomatologicznej z której wydobywa się strumień pod ciśnieniem. Piaskowanie pomaga w walce z kamieniem nazębnym, jest zabiegiem uzupełniający po skalingu. .

Lakierowanie to zabieg pozwalający na dostarczenie zębom fluoru w dużej dawce, nieosiągalnej np. podczas codziennego szczotkowania. Fluor to substancja niezbędna dla zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu. Zmniejsza on zdolność bakterii zamieszkujących jamę ustną do wytwarzania kwasów osłabiających szkliwo zębów i sprzyjających próchnicy. .

Instruktaż higieny jamy ustnej obejmuje pokaz właściwych technik szczotkowania oraz pomoc w wyborze odpowiedniej szczoteczki, pasty do zębów oraz innych akcesoriów przydatnych podczas codziennej higieny. .

Lakowanie to uszczelnianie naturalnych bruzd, znajdujących się na powierzchni zębów . Fluoryzacja lakierem może być przeprowadzana zarówno u dzieci jak i dorosłych. Używana jest w tym celu specjalna substancja światłoutwardzalna zwaną lakiem szczelinowym. Lakuje się zęby zdrowe. Dzięki lakowaniu eliminowana jest możliwość rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach.

Skontaktuj się z nami!

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.