Wybielanie zębów

 

Wybielanie stomatologiczne stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych w Polsce. Moda na nieskazitelnie biały uśmiech stała się powodem większej dbałości o wygląd zębów nie tylko dla gwiazd.

 

W naszej klinice wybielaniem zajmuje się:

 

higienistka Katarzyna Szewczyk-Wierzbicka

higienistka Ewa Orłowska

 

W Akademii Dentystów mogą Państwo wykonać wybielanie zębów dwiema metodami – gabinetową oraz domową (nakładkową).

 

Obie metody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Pacjentów. Istnieje również możliwość wybielania zębów martwych. Przed wybielaniem należy zęby profesjonalnie oczyścić w gabinecie higieny.

Wybielanie metodą domową jest przeprowadzane przez samego Pacjenta w warunkach domowych. Pacjent sam wybiera porę dnia, kiedy przeprowadzone będzie wybielanie. Pierwszym etapem przygotowania Pacjenta do wybielania jest pobranie wycisków w celu wykonania w pracowni protetycznej specjalnych, indywidualnych szyn. Po wykonaniu nakładek i sprawdzeniu, czy idealnie pasują i przylegają do zębów Pacjenta, lekarz przekazuje Pacjentowi nakładki, żel do wybielania oraz dokładne instrukcje dotyczące stosowania nakładek oraz preparatów wybielających. Lekarz nadzoruje efekt wybialania podczas wizyty kontrolnej będącej tuż po zakończeniu wybielaniam metodą domową.


Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. Wybielanie metodą gabinetową jest wykonywane w gabinecie stomatologicznym w trakcie jednej wizyty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, w której wykorzystywane jest niebieskie światło, które aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniania, a co za tym idzie efekt wybielania. Wybielanie tą metodą zajmuje średnio od 60 do 90 minut.

 


Należy pamietać, że w celu utrzymania efektów wybielania należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad:

  • systematyczna i dokładna higiena jamy ustnej
  • unikanie po wybielaniu produktów spożywczych silnie barwiących (stosowanie tzw. "białej diety")

 

W Akademii Dentystów istnieje również możliwość wybielania zębów martwych.

W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe. Należy pamiętać, że ząb martwy musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Po zakończeniu wybielania zęba martwego, zakładane jest wypełnienie stałe. Ilość wizyt pacjenta poddającego się takiemu wybielaniu waha się od 2 do 4 wizyt – ilość wizyt jest indywidualną kwestią każdego Pacjenta i jest ona ustalana bezpośrednio z Lekarzem.

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.