Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej. Dla większości pacjentów kojarzy się ona wyłącznie z usuwaniem zębów, natomiast jej zakres jest zdecydowanie większy. W naszej klinice wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo- twarzowej. Zabiegi wykonywane są najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W zależności od rodzaju zabiegu i życzeń pacjenta istnieje możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym pod stałym nadzorem zespołu anestezjologicznego.

Akademia Dentystów Grójec

W naszej klinice chirurgią stomatologiczną zajmuje się:

Główne obszary działań chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcja zęba i usuwanie zębów zatrzymanych,
  • resekcja wierzchołka korzenia,
  • hemisekcja,
  • radektomia,
  • chirurgia przyzębia (np. podcinanie wędzidełka),
  • chirurgia implantologiczna.

Chirurgia stomatologiczna ma na celu nie tylko usunięcie zęba. Nasi chirurdzy w niektórych przypadkach mogą bezpośrednio po ekstrakcji wykonać zabieg implantacji w miejscu usuniętego zęba.

Jest to implantacja natychmiastowa w świeżym zębodole. Natomiast w zwykle pierwszym etapem jest usunięcie zęba, a następnie po 6 tygodniach, po okresie wygojenia wszczepia się implant zębowy. Korzyści wynikające z takiego leczenia to przede wszystkim mniejsza ilość zabiegów i skrócony czas leczenia.
Dzięki precyzji naszych chirurgów i zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia zabiegi są absolutnie bezbolesne. Większość pacjentów wraca do codziennych zajęć już następnego dnia po zabiegu.

Zespół naszych lekarzy dokłada wszelkich starań, aby ekstrakcja zębów była ostatecznością. Jeśli pacjenci przestrzegają zaleconych wizyt kontrolnych po leczeniu mogą cieszyć się pięknym uśmiechem do długich lat.

Akademia Dentystów
ul. Mogielnicka 31
05-600 Grójec

Pn. - pt.: 09:00 - 21:00
sob.: 09:00 - 14:00